SIKÇA SORULAN SORULAR

Finansal

Easy nerelerde geçmektedir?

Türkiye'de Garanti BBVA POS'u olan tüm iş yerlerinin yanı sıra Türkiye İş Bankası, Deniz Bank, Vakıf Bank, Halkbank ve TEB Pos'larında, yurtdışında American Express logosunun yer aldığı her yerde geçmektedir

Easy ile harcamalarımda bonus mu kazanırım?

Evet, Easy ile bonus işyerlerinde yapacağınız harcamalardan bonus kazanılır.

Şirket kartları için alınan yıllık ücret var mıdır?

Şirket kartları için alınan yıllık bir kart ücreti vardır. Detaylı bilgiye “Faiz ve Ücretler” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Şirket kartlarına uygulanan faiz oranı nedir?

Şirket kartlarına uygulanan faiz oranlarına “Faiz ve Ücretler” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ortak Kart için uygulanan gecikme faiz oranı nedir?

Ortak Kart sisteminde, kart sahiplerinin vade tarihlerinde hiç ödeme yapmadıklarında veya kısmi ödeme yaptıklarında gecikme faizi uygulanacaktır. Detaylı bilgiye “Faiz ve Ücretler” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Şirket kartıma otomatik ödeme talimatı verdiğimde ek bir ücret ödeyecek miyim?

Otomatik fatura ödemelerinde tahsilatın yapıldığı günden bir sonraki ekstrenin son ödeme tarihine kadar akdi faiz işletilerek tahsilat gününde kredi kartına yansıtılacaktır. Kredi kartınızdan tanımlayacağınız düzenli para transferleri için kullandığınız nakit avans işlemine cari akdi faiz oranı uygulanır (BSMV+KKDF hariç). Düzenli ödeme talimatınız gerçekleştiğinde, ilgili tutar üzerinden %1 oranında nakit avans işlem ücreti uygulanır (BSMV Hariç). Buna ek olarak, EFT işlemleri için 0-1000 TL arasına 1,55 TL, 1.000-50.000 TL arasına 3,11 TL, 50.000 TL üzerine ise 38,88 TL EFT ücreti, Havale işlemleri için 0 - 1000 TL arasına 0,77 TL, 1.000-50.000 TL arasına 1,55 TL, 50.000 TL üzerine ise 19,48 TL havale ücreti alınacaktır.

Kontrol

Easy Bonus'ta Bonus aktarımı hangi kartlar arasında yapabilirim?

Sadece Bonus Business, Easy ve Filo Card'lar arasında bonus aktarımı yapılabilir.

Benim Bireysel kredi kartım var, şirket kartına neden ihtiyaç duyayım?

  • Taksit yapılamayan akaryakıt, gıda, ofis malzemeleri, cep telefonu harcamaları ve tüm diğer sektörlerde 18 taksit yapabilirsiniz
  • Ödemeniz gereken minimum tutar ekstre borcunun sadece %10'u kadardır. Bu oran Bireysel kartlarda %20-%40 arasındadır.
  • Borcunuzun mininum ödeme tutarından azının ödenmesi durumunda bile kartınız nakit çekime kapanmaz, nakit çekebilirsiniz. Bireysel kartınız nakit çekime kapanır.
  • İşleyen hiçbir faiz tutarı üzerinden%15 KKDF alınmaz, Bireysel kartlarda ise alınır. (basit usül vergiye tabi müşteriler haricinde geçerlidir)
  • Diğer bankalardaki toplam kredi kartı limiti nedeniyle bankamızdan bireysel kredi kartı veremediğimiz müşterilerimize ticari kart verebiliriz.

Şirket harcamalarım için Ticari Kart kullanmak masraflarımı yükseltmez mi?

Şirket kartı kullanmak şirket masraflarında gözle görünür biz azalmaya yol açacaktır. Tüm harcamalarınızın şirketinize aylık olarak raporlanması harcamalarınızda şeffaflık yaratacak, kayıtlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. İş gücünüzde tasarrufa imkan verecektir.
Üstelik nakit avans ödemeleriniz her gün değil, her ayın belli gününde yapılacağından şirketiniz nakit ödemeye göre fonlama getirisi elde edecektir. Ve tabiki harcamalarınızdan bonus, mil ya da puan kazanır, şirketiniz için kullanabilirsiniz...

 

Bizim şirketimiz küçük bir şirket. Şirket kartına neden ihtiyaç duyayım?

Şirket kartı kullanmak için büyük bir şirket olmak gerekmez. Tüm şirketlerin sabit harcama kalemleri vardır. Seyahat, konaklama, temsil, ağırlama ve hatta ofis alışverişlerini şirket kartınızla yaparak tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. (Unutmayın, büyük şirket olmak doğru işleyen sistemleri gerektirir.)

 

Eğer çalışanlarıma şirket kartı verirsem harcamalarını kontrol edemeyebilirim ve bu şirket harcamalarını çoğaltmaz mı?

Tam tersi, şirket kartı kullanmanız şirket harcamalarınızda önceki dönemlere göre gözle görülür bir tasarruf sağlayacaktır. Şirket kartları ile ilgili tüm kontrol şirket yönetimin elindedir. Çalışanlarınızın harcamalarını size gönderilen ekstreler ve raporlardan kontrol edebilir, istediğiniz kartın limitini azaltabilir veya artırabilirsiniz. Gönderilen ekstre ve raporlar sayesinde harcamaların nerelerde yapıldığından da emin olabilirsiniz.

 

Hangi kartın şirketim için uygun olduğunu nasıl anlayabilirim?

En doğru kartın hangisi olduğuna karar verebilmeniz için web sayfamızda sizin için hazırladığız "3 Adımda Şirketinize En Uygun Kart" anketindeki sorulara cevap vermeniz yeterli olacaktır.

 

Tüm kart sahiplerinin yaptıkları harcamaları nasıl öğrenebilirim?

Ticari Kart kullanan firmalarımıza, kartlar ile yapılan tüm işlemlerin "ayrıntılı rapor ve genel rapor" olmak üzere 2 ayrı şekilde ve text formatında, istenilen e-mail adresine aylık olarak gönderilir. Gönderilecek adresi şubenize iletmeniz yeterlidir.

 

Ödemeler

Ekstre dönemleri sabit midir? Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında kaç gün var?

Hesap kesim tarihi şirketinizin nakit akış yapısına uygun olarak ay içerisinde birçok alternatif tarihler için tanımlanabilir. Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında ödeme için belirlenmiş olan süre , ürünler arasında farklılık göstermektedir.

Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arası Bonus Business, Easy, Filo Kart, Garanti Corporate, American Express Business ve Miles&Smiles Business kartlar için 5 gündür. American Exress Corporate kartlar için bu süre 10 gündür. Ortak kartlarda hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi işleme ait vadenin bittiği gündür. Ödeme tarihi vade tarihidir.

Ekstrelere postayla mı ulaştırılıyor?

Hesap ekstreleri posta yoluyla gönderildiği gibi talep edildiği takdirde belirtilen e-posta ile de gönderilebilir.

 

Ekstre ödemelerini şube haricinde nereden yapabilirim?

Ekstre ödemelerinizi Garanti BBVA Şubeleri'ne yapabileceğiniz gibi isterseniz Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi (444 0 333 ), www.garantibbva.com.tr (Garanti BBVA İnternet Bankacılığı), Garanti BBVA ATM'ler veya anlaşmalı Ödeme Noktalarından yapabilirsiniz. (Detaylı bilgi için www.garantiodemenoktasi.com)

 

Yurt dışında yaptığım harcamalarım ekstreye nasıl yansıtılıyor?

Yurt dışında yapılan harcama tutarları orjinal tutarları gösterilmekle beraber dilerseniz TL ekstresinde yapılan harcamanın TL karşılığı, aynı şekilde USD ekstresinde USD karşılığı gösterilmektedir. Ayrıca dilerseniz hesap özeti ödemelerinizi TL, USD veya EUR olarak ödeyebilirsiniz.

 

Diğer

Bu kartları alabilmek için ne yapmamız gerekmektedir?

Garanti Ticari kredi kartı alabilmeniz için şahıs şirketi sahibi müşterilerimiz websitemizde yer alan başvuru formu üzerinden, BonusFlaş'tan, Garantili İşler platformundan ve şubelerimizden başvuruda bulunabilir. Tüzel müşterilerimiz ise şubelerimize başvurabilirler. Şubeniz sizden kredi çalışması için gerekli belgeleri isteyecektir. Hazırladığınız belgelerin, şubeniz tarafınca değerlendirildikten sonra, kartınız gönderilecektir.

 

Kartım kaybolduğunda kime bildirmeliyim ve kartım ne zaman elime ulaşır?

Kartınızın kaybolması durumunda Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi veya şubenize bildirmeniz gerekmektedir. Kartınız 1 hafta içerisinde şubenize veya adresinize ulaşacaktır.

 

Limit/Adres değişikliklerini kime bildirmemiz gerekiyor?

Limit ve adres bilgilerinizdeki değişiklikleri şubenize bildirmeniz yeterlidir.

 

Şirket kredi kartımı hangi harcamalarım için kullanabilirim?

Garanti BBVA şirket kartınızı şirketiniz için yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz. Seyahat, konaklama, temsil, ağırlama, benzin, demirbaş alımı, kırtasiye, bilgisayar ve donanım malzemeleri, uçak biletleri şirket kartlarının en çok kullanıldığı alanlardır. VISA, MasterCard ve American Express logosunu gördüğünüz her yerde kartınız geçelidir. İsterseniz nakit çekim de yapabilirsiniz.

 

Şifremi kaybettiğim zaman yenisini nereden öğrenebilirim?

Şifre yenileme ve talepleriniz için Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333'ü arayarak sırasıyla 2 ve 1 'i tuşlayarak veya SIFRE yazıp, kartınızın son 6 hanesi ve kartınızın arkasındaki güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aralarında boşluk bırakıp 3340'a göndererek şifrenizi belirleyebilirsiniz.

ŞİRKETİNE EN UYGUN KART

En ihtiyaç duyduğunuz anlarınızda Bonus’un hayatı kolaylaştıran özellikleri ve Garanti BBVA kredi kartları her zaman sizin yanınızda… Peki sizin ihtiyacınız hangisi?

 

easy-cardGaranti BBVA Easy BonusEasy Bonus’la esnaf ve KOBİ’ler tam güç ilerler!DETAYLI BİLGİHEMEN BAŞVUR
bonus-businessGaranti BBVA Bonus BusinessBonus Business’la esnaf ve KOBİ’ler tam güç ilerler!DETAYLI BİLGİHEMEN BAŞVUR
filo-cardFiloKüçük veya büyük ölçekli filoya sahip şirketlerin seyahatleri boyunca tüm ihtiyaçlarını karşılar.DETAYLI BİLGİ
bonus-businessGaranti BBVA Bonus BusinessBonus Business’la esnaf ve KOBİ’ler tam güç ilerler!DETAYLI BİLGİHEMEN BAŞVUR
shop-fly-businessShop&Fly BusinessShop&Fly Business ile yapacağınız alışverişler size bol bol mil kazandırır, mil kazandıkça bol bol seyahat edersiniz.DETAYLI BİLGİHEMEN BAŞVUR
shop-fly-businessShop&Fly BusinessShop&Fly Business ile yapacağınız alışverişler size bol bol mil kazandırır, mil kazandıkça bol bol seyahat edersiniz.DETAYLI BİLGİHEMEN BAŞVUR
american-express-corporateAmerican Express CorporateUluslararası Raporlama sistemi ile iş harcamalarını kolaylıkla takip imkanıDETAYLI BİLGİ
american-express-businessAmerican Express Businessİş dünyasına yönelik prestijli ayrıcalıklar ve tasarruf imkanıDETAYLI BİLGİ
american-express-corporateAmerican Express CorporateUluslararası Raporlama sistemi ile iş harcamalarını kolaylıkla takip imkanıDETAYLI BİLGİ
american-express-businessAmerican Express Businessİş dünyasına yönelik prestijli ayrıcalıklar ve tasarruf imkanıDETAYLI BİLGİ
garanti-corporate-cardGaranti CorporateSeyahat, konaklama, temsil ve ağırlama harcamalarında bonus kazandıran kartDETAYLI BİLGİ
shop-fly-businessShop&Fly BusinessShop&Fly Business ile yapacağınız alışverişler size bol bol mil kazandırır, mil kazandıkça bol bol seyahat edersiniz.DETAYLI BİLGİHEMEN BAŞVUR
dragon-bonus-businessDragon Bonus BusinessÇin’deki İş OrtağınızDETAYLI BİLGİHEMEN BAŞVUR
american-express-corporateAmerican Express CorporateUluslararası Raporlama sistemi ile iş harcamalarını kolaylıkla takip imkanıDETAYLI BİLGİ
american-express-businessAmerican Express Businessİş dünyasına yönelik prestijli ayrıcalıklar ve tasarruf imkanıDETAYLI BİLGİ
shop-fly-businessShop&Fly BusinessShop&Fly Business ile yapacağınız alışverişler size bol bol mil kazandırır, mil kazandıkça bol bol seyahat edersiniz.DETAYLI BİLGİHEMEN BAŞVUR
ortak-cardOrtak KartBayilerin mal alımları için nakit ve belge akışını düzenler, çeşitli vade imkanları sunar.DETAYLI BİLGİ